Relacja z XXI Konferencji IPMA Polska

W dniach 8-9 listopada 2018 r. podczas XXI Konferencji IPMA Polska spotkaliśmy się w Hotelu Airport Okęcie z project managerami, członkami i sympatykami Stowarzyszenia IPMA Polska oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi tematyką zarządzania projektami. W tegorocznej edycji konferencji wzięło udział ponad 300 osób.

Konferencja odbyła się pod hasłem „Rewolucja w zarządzaniu. Industry 4.0, Agile&Lean, Internet of Things.” Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Stowarzyszenia IPMA Polska p. Tomasz Leśniowski. W swoim wystąpieniu wskazał na główny cel tegorocznej Konferencji jakim było zainspirowanie uczestników poprzez studia przypadków z organizacji realizujących projekty w trudnych warunkach zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności oraz pokazanie najnowszych trendów w zarządzaniu projektami. Ponadto zachęcił uczestników do poznawania się podczas konferencji, do nawiązywania kontaktów, do rozmów ze znajomymi – w codziennej gonitwie tak bardzo brakuje na to czasu.

Zaproszeni prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami z realizowanych projektów. Dzięki podziałowi programu konferencji na trzy równoległe streamy, uczestnicy mieli możliwość wyboru najbardziej intersującej ich tematyki. Drugi dzień konferencji rozpoczął się prezentacjami Zwycięzców pierwszej edycji konkursu IPMA PMO Award. Po prezentacjach, Laureaci i Finaliści IPMA PMO Award i Polish Project Excellence Award zajęli swoje miejsca przy stolikach, gdzie uczestnicy Konferencji mogli dopytać o szczegóły zgłoszonych do konkursów projektów. Ta część wydarzenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W drugiej części dnia uczestnicy wzięli udział w wybranym przez siebie praktycznym warsztacie prowadzonym przez doświadczonych praktyków, ekspertów w zarządzaniu projektami. To były ponad dwie godziny intensywnej, ale twórczej pracy.   

Oficjalnie XXI Konferencję IPMA Polska zamknęła p. Ewa Zawadzka – Członek Zarządu IPMA Polska, dziękując całemu zespołowi IPMA za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Podziękowania należą się również uczestnikom Konferencji za ciekawe i inspirujące rozmowy, za słowa uznania i za towarzyszący wszystkim przez te dwa dni uśmiech i wspaniałą atmosferę.