Relacja z 25. Konferencji IPMA Polska

W dniach 20-21 października gościliśmy Państwa już po raz 25-ty na Konferencji IPMA Polska. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 300 uczestników, którzy wysłuchali przemówień 32 prelegentów-praktyków zarządzania projektami, uczestniczyli w 3 streamach tematycznych i 5 warsztatach.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali Tomasz Leśniowski, Prezes Zarządu IPMA Polska oraz Włodzimierz Makowski, Członek Zarządu FlexiProject – Platynowy Sponsor Konferencji.

Pierwszy dzień obfitował w wiele ciekawych wystąpień na tematy związane z szeroko pojętą odpornością organizacji. Działalność w świecie VUCA, zarządzanie zmianami, alternatywne formy zatrudnienia, czy nowy porządek lat 20. to m.in. tematy, z którymi zapoznani zostali uczestnicy wydarzenia. 

Konferencja to doskonała okazja do nawiązywania nowych kontaktów i relacji biznesowych. Jest to również okazja do spotkań osób, które już od wielu lat są częścią naszej społeczności J Foyer wypełnione było wieloma interesującymi rozmowami branżowymi, ale także śmiechem oraz serdecznymi i długo wyczekiwanymi spotkaniami.

Zaraz po lunchu uczestnicy wzięli udział w trzech równolegle przeprowadzonych streamach: Power, Society oraz Future. W każdym streamie wystąpili prelegenci bezpośrednio związani z daną branżą.

Gala rozdania nagród Polish Project Excellence Award oraz IPMA PMO Award

Po dwuletniej przerwie powróciły także konkursy Polish Project Excellence Award oraz IPMA PMO Award, a wraz z nimi uroczysta Gala rozdania nagród. Gości powitali Tomasz Leśniowski, Prezes Zarządu IPMA Polska orasz Ewa Zawadzka, Członek Zarządu IPMA Polska. 

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Atlasa Project Management’u. Jest to wyjątkowa nagroda przyznawana przez Zarząd IPMA Polska osobom, które trwale zapisały się w historii naszego stowarzyszenia. Laureatem Atlasa 2022 został Pan Krzysztof Witkowski.

Następnie na scenę zostali zaproszeni członkowie Jury konkursu IPMA PMO Award – Grzegorz Dzwonnik, Przewodniczący Jury oraz Artur Marsy, Szymon Wiśniewski i Robert Kański, którzy wręczyli nagrody w konkursie.

Pierwsze miejsce w konkursie IPMA PMO Award otrzymała firma Adamed Sp. z o.o.

Drugie miejsce w konkursie IPMA PMO Award otrzymał Bank Gospodarstwa Krajowego.

Trzecie miejsce w konkursie IPMA PMO Award  otrzymały ex aequo:  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Wyróżnioną organizacją została firma 3M GSC Poland. 

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca wszystkich Laureatów konkursu:

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów wieczoru było niewątpliwie ogłoszenie wyników konkursu PPEA 2022. Jednakże nie mógłby się on odbyć bez udziału wyjątkowych osób – Asesorów, którzy dokonali oceny zgłoszonych projektów. Grzegorz Dzwonnik i Sylwia Skonecka osobiście podziękowali Asesorom za ich zaangażowanie, profesjonalizm i poświęcony czas.

W tegorocznej edycji Polish Project Excellence Award projekty 12 firm, które przeszły do finału konkursu podzielone zostały na 4 kategorie: „Projekty Infrastrukturalne”, „Projekty IT”, „Nowe Technologie, Nauka i Innowacje” oraz „Projekty Organizacyjne i Społeczne”.

Laureatów konkursu przedstawia poniższa tabela:

Zwycięzcą w kategorii „Nowe Technologie, Nauka i Innowacje” została Szkoła Główna Handlowa, Srebrnym Finalistą – PORR S.A., Brązowym Finalistą – Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.. Nagrody w tej kategorii wręczył p. Stanisław Sroka, Przewodniczący Jury konkursu PPEA.

Następnie Członek Zarządu FlexiProject, Włodzimierz Makowski wręczył nagrody w kategorii Projekty IT. Zwycięzcą została firma nAxiom Sp. z o.o., a miano Srebrnego Finalisty uzyskała firma Lottomerkury Sp. z o.o..

Nagrody w kategorii Projekty Organizacyjne i Społeczne wręczone zostały przez Ewę Zawadzką. Zwycięzcą w tej kategorii zostało Stowarzyszenie WIOSNA. Srebrną nagrodę Jury PPEA przyznało ex aequo: Jastrzębskiej Spółce Węglowej Sp. z o.o. oraz BMM Sp. z o.o. Tytuł Brązowego Finalisty został przyznany Bankowi Gospodarstwa Krajowego.

Ostatnią kategorią były Projekty Infrastrukturalne. Nagrody wręczył Tomasz Leśniowski, Prezes Zarządu IPMA Polska. Zwycięzcą w tej kategorii została firma JT S.A., tytuł Srebrnego Finalisty przypadł firmie Enprom Sp. z o.o., natomiast Brązowym Finalistą został PREVAC Sp. z o.o..

Po zakończeniu oficjalnej części Gali goście świętowali swoje sukcesy przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu „Drugi Tydzień”.

Drugi dzień 25. Konferencji IPMA Polska

Drugi dzień Konferencji również wypełniony był prezentacjami doświadczonych mówców oraz Laureatów konkursu IPMA PMO Award.

Po części poświęconej wystąpieniom, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością Laureatów konkursów Polish Project Excellence Award oraz IPMA PMO Award podczas marketplace. Sala konferencyjna stała się miejscem nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń.

25. Konferencja IPMA Polska została oficjalnie zamknięta przez Prezesa Zarządu IPMA Polska, Tomasza Leśniowskiego oraz Ewę Zawadzką, Członka Zarządu IPMA Polska.

Przemowa pełna była podziękowań m.in. skierowanych do Sponsorów i Partnerów wydarzenia, bez których konferencja nie mogłaby się odbyć.

Na sam koniec uczestnicy wzięli udział w 5 warsztatach: „Zostań instruktorem warsztatów IPMA Junior!”, „Zaczaruj Zespół projektowy… Myślenie Wizualne w projekcie”, „Design thinking, czyli jak robić nieszablonowe projekty”, „Strategia Błękitnego Oceanu- czyli jak sprawić, aby firma opracowała silną strategię i umiejętnie ją wdrożyła” oraz „Skarb Narodów” gra negocjacyjna z elementami zaawansowanej komunikacji”.

Bardzo dziękujemy za Państwa udział w wydarzeniu. Dzięki uczestnikom Konferencja stale może się rozwijać, a w jej trakcie nawiązywane są niesamowite relacje. Dziękujemy za profesjonalizm, uśmiech i stworzenie tak serdecznej atmosfery.

Już dziś zapraszamy na kolejną 26. Konferencję IPMA Polska: 16-17 listopada 2023 w Warszawie. Tematem wydarzenia będzie FUTURE!

Widzimy się za rok!