Warsztat nr 2
Właściwe przywództwo: tworzenie przestrzeni do zmian w organizacji
Czas trwania: ok. 3 godzin

Imię i nazwisko prelegenta: Grzegorz Szałajko
Firma: MakingThingsHappen

Coraz większa zmienność otoczenia oraz pojawienie się zwinnej konkurencji zmusza wiele organizacji do przemyślenia swojego podejścia do rozwoju. Skończyły się czasy długich debat o kierunkach strategicznych, trwających latami analiz i ociężałych procesów decyzyjnych. Dziś organizacje muszą być “fit”, aby nadążać za rynkiem i coraz dynamiczniej zmieniającymi się oczekiwaniami klientów.

Warsztat pozwala na refleksję nad podejściem do projektów i programów w swojej organizacji oraz podejrzenie dobrych praktyk w zakresie budowania zwinności organizacyjnej. Szczególny nacisk zostanie położony na rolę liderów organizacji w budowaniu jej zdolności do zwinnego reagowania na zmiany, a wręcz ich kreowania. Uczestnicy poznają zarówno dobre praktyki, jak i nauczą się identyfikować obszary wymagające doskonalenia w tym zakresie.

Trener, posiadający wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w projektach transformacyjnych, zapewni dużą dawkę inspiracji oraz trudnych pytań, na które warto sobie odpowiedzieć.

Do kogo adresowany

Warsztat przeznaczony jest dla osób mających wpływ na tworzenie środowiska organizacyjnego, w którym toczą się projekty i programy, szczególnie te związane ze zmianami. W szczególności zapraszamy wyższą kadrę menedżerską, osoby kierujące PMO, sponsorów i liderów programów strategicznych.

Korzyści dla uczestnika

  • poznanie kluczowych czynników wpływających na sukces projektów i zmian w organizacji
  • zebranie doświadczeń związanych ze zmianami z wiodących organizacji w różnych sektorach
  • poznanie narzędzi diagnostycznych pozwalających ocenić obecną kondycję przywództwa w projektach
  • wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami warsztatu